Nathan Leith Principal
Nathan Leith
Wendy Foster Deputy Principal
Wendy Foster
Beth Germaine Assistant Princpal
Beth Germaine
Regan Aspden Assistant Principal/Team Leader Aranui
Regan Aspden
  • Regan Aspden
  • Assistant Principal/Team Leader Aranui
  • Get in Touch
Susie Woolston Team Leader Tainui/Room 17
Susie Woolston
Lisa Metcalfe Team Leader Kia Kaha/Room 11
Lisa Metcalfe
Joey Vainikolo Team Leader MahiTahi/Room 24
Joey Vainikolo
Candace Allan Team Leader Rangahau/Room 29
Candace Allan
Tim Howard Team Leader Te Aroha/Room 7
Tim Howard
Annalise Catchpole Acting Team Leader Aranui/Room 21
Annalise Catchpole
  • Annalise Catchpole
  • Acting Team Leader Aranui/Room 21
  • Get in Touch
Karli Wereta Room 1
Karli Wereta
Garry Meiklejohn Room 2
Garry Meiklejohn
Tessa King Room 8
Tessa King
Edwin Smith Room 9
Edwin Smith
Sarah Alloway Room 10
Sarah Alloway
Jill Rimmer Room 12
Jill Rimmer
Cherie Grant Room 14
Cherie Grant
Sheila Prestage Room 14
Sheila Prestage
Kathryn Hogg Room 15
Kathryn Hogg
Hayley Newman Room 16
Hayley Newman
Warwick Deverson Room 18
Warwick Deverson
Eric Karshagen Room 19
Eric Karshagen
David Mowat Room 20
David Mowat
Rebecca Lovell Room 22
Rebecca Lovell
Amanda Carrington Room 23
Amanda Carrington
Jo Flavell Room 25
Jo Flavell
Cindy Wihongi Room 26
Cindy Wihongi
Corey Redwood Room 27
Corey Redwood
Natalie Thompson Room 28
Natalie Thompson
Anne Grady Curriculum Coach
Anne Grady
Penni Houghton Teacher Release
Penni Houghton
Robyn Mather Teacher Release
Robyn Mather
Claire Wilkinson SENCO
Claire Wilkinson
Peter McAuley PE/Sport
Peter McAuley
Matt Baker Team Leader Technology/Food Tech Teacher
Matt Baker
  • Matt Baker
  • Team Leader Technology/Food Tech Teacher
  • Get in Touch
Shane Day PE/Sport
Shane Day
Kyla Butcher PE/teacher release
Kyla Butcher
Morgan Purcell Media
Morgan Purcell
Travis Maclennan Drama Teacher
Travis Maclennan
Sarah Bogun Science Teacher
Sarah Bogun
Janine Miller Visual Arts Teacher
Janine Miller
Jared Constable Music Teacher
Jared Constable
Dave Simmonds Materials Tech Teacher
Dave Simmonds
Alison Cronin School Administrator
Alison Cronin
Alli Fairey Executive Officer
Alli Fairey
Sandra Woods Principal's Secretary
Sandra Woods
Penny Irvine Librarian
Penny Irvine
Helen Bogun Resource Assistant
Helen Bogun
Brian Bowell ICT Support
Brian Bowell
Reese Calden ICT Support
Reese Calden
Helen Eyeington Learning Assistant
Helen Eyeington
Jo Paki Learning Assistant
Jo Paki
Mary-Anne Potter Learning Assistant
Mary-Anne Potter
Heather Rees Learning Assistant
Heather Rees
Nicola Stark Learning Assistant
Nicola Stark
William Kokaua Learning Assistant
William Kokaua
RIcky Cribb Learning Assistant
RIcky Cribb
Tim Boucher Property Manager
Tim Boucher
John Gemmell Bus Driver
John Gemmell
  • John Gemmell
  • Bus Driver
Bruce Mather Caretaker Assistant
Bruce Mather
  • Bruce Mather
  • Caretaker Assistant